Zakres realizacji
W ramach realizacji wykonaliśmy kompleksową modernizację istniejącego systemu grzewczego, w miejsce wysłużonego źródła ciepła montując nowoczesny kocioł kondensacyjny Vaillant VSC 206/90. Nowy układ został w pełni dostosowany do aktualnych potrzeb budynku i przygotowany z myślą o długoterminowej, stabilnej pracy.
Zastosowano zaawansowaną automatykę pogodową Vaillant multiMATIC 720f, która na bieżąco dostosowuje pracę kotła do warunków zewnętrznych, zwiększając efektywność i redukując zużycie gazu. System został zintegrowany z modułem internetowym myVaillant, umożliwiającym zdalne sterowanie i monitoring parametrów pracy.
Przed uruchomieniem nowego kotła, cała instalacja grzewcza została gruntownie wypłukana w technologii FERNOX, co pozwoliło usunąć osady, zanieczyszczenia i magnetyt nagromadzony przez lata eksploatacji. Po czyszczeniu układ zabezpieczono dodatkowo poprzez montaż filtra magnetycznego oraz aplikację inhibitora korozji, co znacząco wydłuża żywotność całego systemu i zabezpiecza przed powstawaniem kolejnych osadów.
Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymać wysoką sprawność instalacji przez długie lata, zapewniając jednocześnie wysoki komfort użytkowania i minimalną potrzebę obsługi.