Modernizacja kotłowni

Modernizacja Kotłowni

Zrealizowane w ramach programu

Klient zgłosił się do nas w sprawię doradztwa przy wyborze pompy ciepła. Pomogliśmy dobrać odpowiedni sprzęt, a następnie przeprowadzić kompleksową modernizacje. 

To zlecenie to przykład jak powinno modernizować się stare wysłużone kotłownie opałowe. W tym przypadku chodziło o piec na ekogroszek, który wymieniliśmy na nowoczesną pompę ciepła marki Vaillant.

Przeprowadzone prace

Czyszczenie instalacji

Każda inwestycja zaczyna się od przygotowania miejsca pracy. W naszym przypadku jest to sprawdzenie kondycji i czystości instalacji grzewczej. Przy tej modernizacji musieliśmy zacząć od wyczyszczenia całości.

Nowoczesna pompa ciepła

Po przygotowaniach mogliśmy się zająć wymianą starego pieca opałowego na nowoczesną pompę ciepła. W tym domu postawiliśmy na sprzęt marki Vaillant model aroTHERM Split VWL75/5AS. 

Uzdatniacz wody

Ostatnią modyfikacją w tym domu, był montaż uzdatniacza wody marki BWT. Tu możemy zgodzić się z hasłem reklamowym producenta „perłowa woda przez całą dobę”. To dzięki temu małemu cacku woda w całym domu nie jest zakamieniona i uzdatniona.

Masz podobny projekt do zrealizowania? Skontaktuj się z nami!

Dlaczego czystość instalacji to podstawa?

Często to czego nie widzimy sprawia nam najwięcej problemów. Tak samo jest w przypadku instalacji. Zabrudzona i zakamieniona może powodować uszkodzenie pompy, małą efektywność pracy oraz brak oszczędności. Tą modernizacje zaczęliśmy od dokładnego wyczyszczenia instalacji za pośrednictwem pompy marki Fernox oraz skutecznej i silnie działającej chemii. Dzięki tak kompleksowej profilaktyce możemy zapewnić gwarancje  długoletniej i efektywnej pracy pompy ciepła Vaillant.  

Efektywniej i ekologicznie!

Wymiana pieca opałowego na pompy ciepła to zawsze dobry pomysł. Takie modernizacje niosą za sobą dużo korzyści. Po za korzyściami ekonomicznymi i ekologicznymi, dobrze dobrany sprzęt daje nam komfort i cichą prace zapewniając nam większą efektywność. Modernizacja w Gowinie to idealny przykład tego jak prostym zabiegiem udało nam się zrealizować wszystkie założenia inwestycji. W raz z klientem wybraliśmy pompę marki Vaillant model aroTHERM Split VWL75/5AS. 

W przypadku tego domu, dzięki  aroTHERM Split gospodarze mogą zaoszczędzić do 75% kosztów energii i ograniczyć o 30% emisję szkodliwych substancji. Pompy ciepła wykorzystują energię zmagazynowaną w powietrzu do stworzenia komfortowych warunków w domu: ciepła w zimie, przyjemnego chłodu latem i ciepłej wody przez cały rok.

Woda na medal!

Po dokładnym wyczyszczeniu instalacji pompą Fernox i montażu nowoczesnej pompy ciepła marki Vaillant, pozostała nam już profilaktyczna wisienka na torcie, czyli uzdatniacz wody. 

Kolejny ważny element, który pozwoli na długo trwałą i bez awaryjną prace pompy oraz utrzymanie efektu czystości uzyskanego podczas czyszczenia. Sprzęt jaki wybraliśmy do tego projektu to BWT perla silk 20. Dzięki temu domownicy będą mogli korzystać z czystej uzdatnionej wody całą dobę. 

Planujesz remont kotłowni?

Skontaktuj się z nami!

Umów się na bezpłatną konsultację i poznaj ofertę doświadczonego Instalatora!