Nowość! Zdalnie sterowany grzejnik od Thermoval

Nowość! Zdalnie sterowany grzejnik od Thermoval

Pod koniec stycznia 2018 roku producent Thermoval wprowadził do swojej oferty nowy produkt, Grzejniki T19 o mocy 1kW1,5kW oraz 2kW z możliwością zdalnej obsługi za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Przy tej okazji postanowiliśmy podzielić się kilkoma uwagami na temat kierunku rozwoju i zalet zdalnego sterowania ogrzewaniem.


Urządzenie  T19 reprezentuje nowoczesne podejście do obsługi ogrzewania.
Niegdyś rewolucję stanowiło wprowadzenie i rozpowszechnienie sposobów ogrzewania, które nie wymagają codziennej obsługi, dodawania paliwa i rozpalania w celu produkcji ciepła.

Taka automatyzacja ogrzewania otworzyła furtkę na coraz doskonalsze systemy zarządzania pracą urządzeń. Od opcji ustawień sztywnego zakresu pracy, po inteligentne regulatory automatycznie dostosowujące moc ogrzewania do instalacji i potrzeb użytkowników. Rozwój zarządzania ogrzewaniem to dynamiczny proces, który wciąż trwa.

Nowy grzejnik firmy Thermoval to urządzenie pozwalające wykorzystać możliwości technologiczne ostatnich lat.
Przede wszystkim, to sprawny i energooszczędny grzejnik elektryczny, jednak to co go wyróżnia, to możliwość całkowitej kontroli nad urządzeniem z poziomu aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym.
Aplikacja pozwala włączyć/wyłączyć urządzenie, ustawić tryby i czas pracy urządzenia, a także zabezpieczyć urządzenie przed niepożądaną zmianą ustawień, np. przez dzieci, dzięki opcji blokady.


Często spotykamy się z pytaniem: „Kiedy przyda się zdalna obsługa?”

Kiedy niezbędne będzie utrzymanie bezpiecznej temperatury i kontrola nad komfortem cieplnym z dowolnego miejsca na świecie.

Najlepiej pokazać zastosowanie takiego urządzenia na konkretnych przykładach, które dobrze znamy z doświadczenia.

Przede wszystkim jest to doskonałe rozwiązanie dla budynków, w których nie ma stałych lokatorów.
Domki letniskowe, prywatne lub pod wynajem często są puste przez większą część roku. W tym czasie budynek może przemarzać i ulec uszkodzeniu. Ciężko jednak wyobrazić sobie, aby właściciel budynku, w najzimniejsze dni w roku odwiedzał domek letniskowy, by włączyć w nim ogrzewanie. Zdalnie sterowany grzejnik pozwala monitorować temperaturę w budynku i w razie potrzeby podnieść ją do bezpiecznego poziomu z dowolnego miejsca na świecie! Zaoszczędzając użytkownikowi kłopotów z dojazdem lub kosztownym remontem.

Dla wynajmujących pokoje lub domki, zdalna obsługa ogrzewania, to prosty sposób na zapewnienie lokatorom odpowiedniego komfortu, zachowując równocześnie kontrolę nad rachunkami.

Na co dzień pozwala przygotować temperaturę komfortu w pomieszczeniu nim do niego dotrzemy. Czy to w biurze przed pracą, czy w domu, bez inwestowania w systemy inteligentnego budynku i specjalne instalacje, za pomocą dwóch przycisków, możemy ogrzać pomieszczenie, by od razu po przekroczeniu progu cieszyć się komfortową temperaturą.

Zobacz również

Czysta woda jest podstawą prawidłowego funkcjonowania systemu grzewczego.
Od powstania firmy WATERM zmierzamy ramię, w ramię z producentem Vaillant Saunier Duval Polska.
W ostatnim tygodniu realizowaliśmy bardzo ciekawy projekt i nie, tym razem nie mamy na myśli realizacji systemów grzewczych.