Pompa ciepła na lodowym pustkowiu. Historia Ake i Ole.

Czy pompy ciepła….
…zamarzają zimą?
…sprawdzą się w naszym klimacie?
…Czy pompa ciepła grzeją przy mrozie?

Często spotykamy się z tego rodzaju pytaniami. I wydaje nam się, że nasz wieloletni partner, producent Vaillant postanowił ostatecznie rozwiać wątpliwości.
Vaillant zawsze wyróżniał się wśród liderów branży i ciągle pozostaje na czele rozwoju technologii grzewczej. Uważamy, że jest tak ponieważ Vaillant nie widzi ograniczeń tam gdzie widzą je inni, a swoje rozwiązania testuje tam, gdzie leżą ustalone granice możliwości i w ten sposób ciągle je przekracza.
Dlatego nawet nie dziwi nas pomysł na ostatnią kampanię Vaillant, która udowadnia skuteczność pomp ciepła w ekstremalnych warunkach.
Poznajcie historię Ake ze Szwecji i jego renifera Ole, którego życie odmieniło się dzięki wizycie Zająca Vaillant.
„Daleko na północy Szwecji, 235 km od koła podbiegunowego, jest położona miejscowość o nazwie Naimakka. Jedynym mieszkańcem jest Ake, który ma 80 lat i jest odpowiedzialny za stację meteorologiczną. Mieszka tutaj całe życie. Dzisiaj prawie nikt go nie odwiedza. Nie dziwne, temperatura spada prawie do −40°C. Jednak Ake wpadł na pomysł co zrobić, aby mieć więcej gości: zamienić Naimakka w najprzytulniejsze miejsce w Szwecji.”

Zobacz również

Czysta woda jest podstawą prawidłowego funkcjonowania systemu grzewczego.
Od powstania firmy WATERM zmierzamy ramię, w ramię z producentem Vaillant Saunier Duval Polska.
Dobre wieści dla inwestujących w nowoczesne rozwiązania!